Šponovanie Nechtov

Problémy spojené s nesprávnym rastom nechtov a ich zarastaním má približne každý piaty človek na našej planéte. Dobrou správou však je, že pri včasnom spozorovaní prvotných príznakov, sa tomuto bolestivému problému môžete úspešne vyhnúť. Zmena tvaru nechtu môže mať rôzne príčiny: trvalý tlak topánky, nesprávne strihanie nechtu, vyschnutie substancie nechtu spôsobené pribúdajúcim vekom, alebo choroby ako je napr. cukrovka. Nechtová platnička sa zdeformuje i v prípade, že je po dlhšiu dobu fixovaná do určitého tvaru. Práve túto vlastnosť využíva metóda ŠPONOVANIA a to pomocou jemno-elastických síl, ktoré dlhodobo pôsobia v protismere deformácie. Možnosti terapie súčasnej modernej pedikúry sú veľmi široké a pre každý problém zmeny tvaru nechtu, Vám dokážeme ponúknuť to správne riešenie.

V našom salóne poskytujeme celkovo 2 typy šponovania.

- Šponovanie pomocou pásky IMKOR, ktorá sa lepí priečne na necht v mieste deformácie, resp. cca 1 mm pod kritické miesto zarastania. Páska po nalepení na necht pôsobí po celej svojej šírke a zároveň sa v strede nechtu týmto ťahom vytvára protitlak, ktorý pôsobí až po najvyšší bod nechtu. Po nalepení pásky sa teda necht vďaka tomuto fyzikálnemu zákonu tlaku a protitlaku dlhodobým nosením koriguje a v prípade bolestivého zarastania uľavuje okamžite od bolesti.

- Druhým typom šponovania je špona Ross Fraser. Táto špona sa vyrába individuálne z dentálneho drôtu hrúbky 0,4mm alebo 0,5mm a je zachytená na oboch stranách nechtovej platničky zarasteného nechtu. Tlak, ktorý špona spôsobí núti necht správne rásť.

To, ktorá metóda je vhodnejšia na liečbu sa posudzuje individuálne po konzultácii v salóne. Celková dĺžka liečby je rôzna, väčšinou však trvá od 5 do 10 mesiacov, pričom výsledok je trvalý.

Informácie


    Otváracie hodiny

  • PO: 09:00 - 17:00
  • UT: 09:00 - 17:00
  • ST: 09:00 - 17:00
  • ŠT: 09:00 - 17:00
  • PI: 09:00 - 17:00
  • SO: Zatvorené
  • NE: Zatvorené
  • Podľa objednávok

Fotogaléria
Cenník
Poukážky

Pedikúra Della Vám ponúka darčekové poukážky s voľným výberom procedúr.